Kasa fiskalna 7 dni

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuację osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat często wprowadzanym w sklepach, lecz i przez różnego typu usługodawców, zacząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest prosta u różnego typu przedsiębiorców. Korzystają z niej przede każdym wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, przecież i potrafi obsłużyć znaczną kwota paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w fabrykach nieposiadających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest potrzebne z artykułu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To wykonywa, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego modelu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularny, godzi się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy złotych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi potrzebny jest wtedy komputer wyposażony w dobry program sprzedażowy, to więcej są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy więc możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów teraz w sezonie druku paragonu, i nie, gdy w sukcesie kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tymże do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma działać i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam przydatna w konkretnym momencie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, a ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi istotny czynnik, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze powodu od ilości kodów i drukowanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- dane do konkretnych placówek handlowych również wynoszących dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie łączy się urządzenia będące tylko jedną rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na mapie SD.