Pojemniki i kosze

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od wzorze i sposobie potrafią stanowić poświęcone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które działają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi stanowić doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie pewno stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dość prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za stanowisko w możliwość ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek momencie produkcji, również w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z punktów wyposażenia dozowników celkowych że istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.